Loppisinfo: Radiomässan - nu är det nära

Nu på lördag den 11 april är det dags igen för radiomässan i Eskilstuna som är öppen mellan kl. 10-15,
Plats; Vilsta Sporthotell & Camping.
Entréavgift: endast 50 kr.
Gott om prylar, nytt och begagnat i en härlig blandning, privata säljare, klubbar och företag kommer och säljer. Nästan 250 meter bord och 50 säljare.
De företag som kommer i år är Limmared Radio & Data, Friberg Radio, Pileup AB, FB Radio. De föreningar som kommer är Sveriges Sändareamatörer, Svenska DX förbundet med flera.
Cafeteria med fika och mat alldeles intill mässan.

Gott om Parkeringar!
Parkering finns på bekvämt gångavstånd till mässan. För mer information se hemsidan för karta och var du kan parkera om du har en stor och tung bil. Tänk på att samåka med kompisarna, bra för ekonomin och miljön.

Mycket lätt att hitta:
Skyltat till Vilsta Camping från alla infartsvägar i Eskilstuna.
Väg E20 från Väster: Sväng av vid Årby trafikplats (132) och följ skyltar mot Vilsta Camping.
Väg E20 från Öster: Sväng av vid Svista trafikplats (133), åk mot Eskilstuna Ö och följ skyltar mot Vilsta Camping. Pga vägarbete vid trafikplats Årby (132) så måste de som kommer öster ifrån svänga av tidigare vid trafikplats Svista.
Väg 53: Följ skyltar till Vilsta Camping.
Väg 230: Följ skyltar till Vilsta Camping.
Google Maps eller GPS: Vilsta Sporthotell Vasavägen 80, Eskilstuna.
Mere information på vår hemsida www.sk5lw.com/wp/radiomassa
Varmt välkomna till Smé-staden och årets Radioweekend. 73 de SK5LW Eskilstuna Sändareamatörer

Kontaktdata

Namn: Håkan Karlsson
Signal: SM5OCK
Telefon: 0706309466

Ort:
Land: Sverige



Annonsen läst: 250 gånger


Svara på annons Tipsa en kompis


Direktlänk:



© 2026 DX-Radio - All Rights Reserved -